Emre Bozkuş: Ay Kızılıydı Gece

Ülkemizde ve dünyada bilimkurgu alanında ortaya konulan her türden eser hakkında en kapsamlı ve en doyurucu çalışmaların yapıldığı mecra olan Bilimkurgu Kulübü, birçok konuda olduğu gibi türe dair çalışmalarıyla da dikkat çekmeye devam ediyor. Kulüp yazarlarından birçoğunun bilimkurgu çerçevesinde üretim verdikleri ve çeşitli konularda roman ve öyküleriyle gündeme geldikleri biliniyor.

Son olarak kulübümüz editörlerinden Emre Bozkuş‘un ilk eseri olan “Ay Kızılıydı Gece” isimli deneme türündeki kitabını yayımlama heyecanına ortak oluyoruz. Bilimkurgu türünde birçok incelemesi ve çevirisi bulunan Emre Bozkuş, şiir ve varoluşçuluk üzerine de çalışmalar yapmakta. Ay Kızılıydı Gece, Klaros Yayınları etiketi taşımakta.

Tanıtım yazısından:

Siz hiç varlığı aşan bir düşünce solosu dinlediniz mi? Yıkılan kalıpların sesini işittiniz mi? Hep hayal edilen ama varılamayan ülkelerin günlüklerini okudunuz mu? Ve siz kendinize rağmen ideale âşık oldunuz mu?
Bütün bunları bilmek istiyorsanız Ay Kızılıydı Gece’yi okumanızı tavsiye ederim.

  • Prof. Dr. Yaşar Şenler

Emre Bozkuş, ‘Ay Kızılıydı Gece’ kitabında beyninin ve kalbinin derinliklerine inip oradan çıkardıklarını ustalıkla sayfalara döküyor. Bu kadar genç bir yaşta inanılmaz bir olgunlukla düşüncelerini okura sunuyor. İncelikli dili, güçlü imgeleri ve şiirsel anlatımıyla sizi de etkileyeceğine eminim.

Hamlıktan olgunluğa, olgunluktan bilgeliğe meyletmiş ruhuyla yeryüzündeki bütün aşkların coşkusunu, bütün ayrılıkların kederini aktarmak istercesine şevkle kalem oynatan bin yaşındaki bir gencin hayatı yorumlama biçimleri var bu kitapta. Kâh durgun bir denizin enginliğine kâh azgın bir nehrin kükreyişine benzeyen sözcüklerinde kendi yaranızın devasını bulmanız fazlasıyla mümkün. Öyleyse huşuyla çevrilsin sayfalar, gürüldeyerek aksın yazı.

Sipariş için bağlantıyı takip ediniz: Ay Kızılıydı Gece / Klaros Yayınları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com ile Oluşturulan Web Sitesi.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: