Hakkında

Çok sayıda öyküsü, şiiri, kitap, film ve dizi incelemesi yayımlanan yazarın ilk öyküsü felsefehayat.net ‘de yer bulmuştur. Daha sonra Yeni Papirus ile tanışır. Burada yazarlık yaparken papirüsün Genel Yayın Yönetmenliğini de üstlenmiş olup papirüs şiirlerinden bir kısmını da seslendirmiştir. Yazarın bazı eserleri lgbti.org, 46lık Dergi, Oda Tv, Düşünbil Dergisi, yerlibilimkurguyukseliyor.com, Popüler Kültür ve Edebiyat Dergisi Dutluk gibi mecralarda yayımlanırken fezagezginleri.com ve bilimkurgukulubu.com için seslendirmeler yapmıştır. Çeşitli radyo kuruluşlarında “Mum Işığında Renkler, Güne Bakan” isimli programlar da yapmış olan yazar radyo yayıncılığı alanında çeşitli görevler üstlenmiştir.

Yazarın bilimkurgukulubu.com ile tanışmasıyla birlikte çocukluğunun düşü olan bilim ve kurgu kavramları ile buluşmuştur. Kulüp üyelerinin ve takipçilerinin bilimkurguyla olan bağını ilgiyle takip eden yazar kulüp için incelemeler ve öyküler kaleme almaya devam ediyor. Yazar aynı zamanda kulübün Sesli Öyküler isimli projesinde de aktif görev almaktadır. Kulübün kurucusu İsmail Yamanol‘a ülkemizde bilimkurgu kavramının gelişmesine katkı sağladığı için, eserlerini büyük bir zevkle okurken, ilham aldığı Orkun Uçar‘a, PKD’ye ve hayatına yön veren F. Nietzsche’ye hayranlık duymaktadır.

Yazar, çeşitli mecralarda yürüttüğü çalışmalarını ve ilgisini çeken eserleri bu adreste derlemeyi amaçlamaktadır…

Yazar hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları takip edebilirsiniz:
Varlık Ergen: Düşmüşler, Karanlıkta Yürüyenler ve Tüm Ötekiler İçin (Röportaj)
Sabit Sorular (4): Varlık Ergen / Lagari Bilimkurgu (Röportaj)

Bu sayfa gerek görüldükçe güncellenmektedir. Görüş ve önerileriniz için varlikergen@gmail.com ‘a yazınız.
Sanat ve edebiyat temalı eserlerinizi varlikergen@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Editör onayından geçen yazılarınız “Konuk” sekmesinde yayımlanacaktır.

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: