Sinestezi

Çok Yakında…

Yazmış olduğum ikinci romanım Sinestezi üzerinde uğraşmaktayım. Papirüs döneminde birlikte çalıştığım sevgili dostum Selcan Kırnal (şimdilerde Şahsiyet Dergisi emektarı), kitabım üzerinde editöryal çalışmalar yürütmekte.

Sinestezi, tıpkı Model Evren gibi dışlanmışların dünyasına götürecek okuru. Ötekiler diye nitelendirdiğim karakterlerimin sahip olduğu bu sinestetik yeti sayesinde paralel bir evrenin varlığı keşfedilecek. Kim bilir, günün birinde yaşanılası bir aykırı evren gerçekten de bulunabilir.

“Sinestezi” üzerine yazma fikri ise yine çocukluk yıllarımdan kalma bir dürtü sayesinde başladı. O dönem sinestet olduğumun farkında bile değildim, daha doğrusu herkesin bu şekilde duyuladığını sanırdım. Günün birinde bir çocuğun sesini anlatmak isterken “Aaa ne kadar turuncu,” demiştim ve ciddi şekilde dalga konusu olmuştum. Sonrasında kısa bir kovuşturma yaptım ve herkesin böyle hissetmediğini anladım.

Bu “ayrıcalık” o çocuksu bilinç için adeta bir tanrı gölgesine sahip olmak demekti. Eh tabi bu yeti ile beraber gelen çeşitli sorunları da göğüslemek zorunda kaldım ve tüm bu süreç, bugün nefes alan Varlık’ı yarattı.

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: